Leden 2017

The Witch Visits My House Every Night

26. ledna 2017 v 16:33 | AB |  Micropasta
Čarodějnice navštěvuje můj dům každou noc.

Objeví se ve dveřích mé ložnice, rašpluje své zduřelé hlasivky. Své dlouhé hnědé vlasy za sebou vleče, když jde vpřed po podlaze, břichem dolů. Její nohy jsou uzavřené v železných botách, které skřípají, když se pohne. Kolem krku má hustou modřinu. Její tělo je poškrábané a její pleť krvácí. Její nos je kompletně odříznut.

Každou noc jsem se vzbudil, byl jsem vždy příliš vyděšený na to opustit postel. Némám nikoho komu bych to mohl říct. Považovali by mě za blázna; nebo ještě hůře, mohli by mě obvinit z těch temných obrazů na zdech. Tak jsem nehybně ležel s přetáhlou dekou přes hlavu, a snažil se co nejlépe jí nevěnovat žádnou pozornost.

První noc stála ve dveřích a zírala na mě, mondlil jsem se, aby to byla jen noční můra.

Ale následující noc, kdy se vrátila. A noc po tom. Tahala pracně své tělo blíž, každou noc, byla o palec blíž než předešlou noc. V dopoledních hodinách je pryč, ale přes noc se na mě dívá, oči pohmožděné a oteklé od slz.

Říkám jí, čarodějnice, protože to je to, co ona byla kdysi. To je to, za co byla popravena. Její přiznání služebnictvu, svědkům, kteří to popsali za nepředstavitelnou krutost; vraždy nevinných dětí, smilstvo s ďáblem, koupání v krvi panen. Všechny hrůzy spáchala v tomto domě. Sloužící byl taky popraven, za jejich sdružení.

A teď ta samá čarodějnice ke mě každou noc přichází. Zpočátku jsem byl statečný, ignoroval jsem ji. Nyní, jsem se rok snažil s ní komunikovat. Nevím, co chce. Naučil jsem se v její přítomnosti spát; ačkoliv to samozřejmě bylo jednoduší, když byla blíž ke dveřim. Tyto čtyři měsíce se dostala velice blízko k mé posteli, držící se mé postele, aby se posunula dopředu.

Včera přišla tak blízko, že jsem cítil její smrdutý dech na tváři.

Zeptal jsem se jí,

''Proč mě trápíš, tetičko Kateřino?''

Zašeptala hlasem připomínajícím štěrk na dně jezera,

''Ležíš v mé posteli, v mém domě. Když jsi mě obvinil, že nejsem žádná čarodějnice. Ale teď?'' Naklonila se k mé tváři ještě blíž, ''Teď, jednou jsem.''


-------------------------------------------

Překlad: TheUnknownApple alias me

Originál: https://www.reddit.com/r/shortscarystories/comments/4rt562/the_witch/